kozle

Македонија

Ковачевски: Институтот за белодробни заболувања „Козле“ во Скопје станува Универзитетска клиника

А1он
Премиерот Димитар Ковачевски, денеска присуствуваше и се обрати на настан по повод промената на дејноста, видот и називот на институцијата ЈЗУ Универзитетска клиника за респираторни
Македонија

Обвинителството поведе постапка против скопјанец за сообраќајката во која загина 14-годишно момче

А1он
Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против едно лице за кривично дело – Тешки дела против безбедноста на луѓето и имотот во сообраќајот од член
Македонија

Повреден маж при пукање пред ресторан во Козле

А1он
Маж вчеравечер е повредено пред угостителски објект на улицата „Миле Поп Јорданов” во скопската населба Козле. Лицето е пренесено во Комплексот клиники „Мајка Тереза” за
Македонија

(ВИДЕО) Богоев за ДУП-от во Козле: Да не прејудицираме за одлуката, советниците се разумни

Искра Манојлоска
„Да не прејудицираме како ќе одлучи советот, тука во Карпош има разумни советници кои си одлучуваат со своја глава“, вели градоначалникот Стефан Богоев за деталниот
Македонија

Затворен Заводот за рехабилитација Козле, заразени 8 медицински лица и двајца пациенти

Маја Илиевска-Пачемска
Заводот за рехабилитација во Козле ќе биде затворен во следниот период откако коронавирус бил дијагностициран кај осуммина здравствени работници и двајца пациенти. Министерот за здравство
Македонија

Андоновски: Се зголемува бројот на пациенти во Детската болница-Козле, да се подобри имунитетот на децата и да се носат на чист воздух

А1он
Родителите треба да работат на подобрување на имунитетот на децата, да ги носат на чист воздух и да им даваат повеќе витамини, препорача денеска директорот
Македонија

Во Детската болница Козле немало пожар, туку краткотрајно топење на каблите во еден од тоалетите

А1он
Од Детска болница Козле ги демантираат информациите дека бил предизвикан пожар во болницата. Директорот на Детска болница Козле, д-р Ангелчо Андоновски појаснува дека станува збор
Македонија

Пожар во Болницата за детски болести во Козле, нема повредени

А1он
Запален аспиратор е причина за пожарот во Болницата за детски болести во Козле од кој беше зафатен дел од кровната конструкција. Пожарот е изгаснат и