detska bolnica

Македонија

Паника на Детска клиника: Примиле дете суспектно на туберкулоза – во ризик од зараза останатите деца пациенти

Анита Петровска Рајковиќ
На Детската клиника во Скопје доцна синоќа било донесено дете во тешка состојба, кое било итно префрлено од болницата Козле, дознава „А1он“. Детето како итен
Македонија

Во Детската болница Козле немало пожар, туку краткотрајно топење на каблите во еден од тоалетите

А1он
Од Детска болница Козле ги демантираат информациите дека бил предизвикан пожар во болницата. Директорот на Детска болница Козле, д-р Ангелчо Андоновски појаснува дека станува збор
Македонија

Детската болница Козле доби нов видео бронхоскоп

А1он
Нов современ апарат видео бронхоскоп е инсталиран во Детската болница Козле, со кој првпат во таа јавна здравствена установа ќе се применува методата видео бронхоскопија.