bogoev

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Медиумите открија дека обврзниците за кои Богоев правеше пиар имаат вредност на тоалетна хартија

А1он
Стефан Богоев држеше вонредни прес конференции објавувајќи дека царината запленила хартии од вредност во вредност од 92 милиони евра. Но денеска, после само три дена
Видео Истражувања Македонија

ВИДЕО: Колкав имот последно пријавил Богоев откако веќе не е функционер?

Петар Клинчарски
Откако пред пет дена „А1он“ објави дека мајката на Стефан Богоев ќе гради хотел кај Беровското Езеро, преку слободен пристап до информации од јавен карактер
Македонија

Богоев не открива дали ќе биде новиот директор на Царина, но потврди дека се разговарало во партијата

А1он
Градоначалникот на Карпош, Стефан Богоев денеска не сакаше да открие дали ќе биде новиот директор на Царинската управа, иако, како што изјави, за ваква опција
Македонија

(ВИДЕО) Богоев за ДУП-от во Козле: Да не прејудицираме за одлуката, советниците се разумни

Искра Манојлоска
„Да не прејудицираме како ќе одлучи советот, тука во Карпош има разумни советници кои си одлучуваат со своја глава“, вели градоначалникот Стефан Богоев за деталниот
Македонија

Богоев за исказот на Јовановски: Немам добиено пријава, за висококатницата дадов исказ во Обвинителство

Градоначалникот на Карпош, Стефан Богоев, за „А1он“ тврди дека досега не добил никаква кривична пријава од Бојан Јовановски, како што беше потенцирано на денешното рочиште
Македонија

Интензивно чистење на улиците во Карпош за спречување на коронавирусот

А1он
Утринава, цистерните на локалната самоуправа ги миеја локалните улици низ Карпош 3, а се чистеше и околу контејнерите, со машините под висок притисок т.н. вапови.
Македонија

Светските лидери на Молитвениот појадок: Поддршката за Северна Македонија е недвосмислена

А1он
На 68 – от “Национален молитвен појадок”, кој се одржува во Вашингтон денеска се обратија претседателот на САД, Доналд Трамп, како и претседателката на Претставничкиот
Видео Македонија

(ВИДЕО) Богоев: Јужната обиколница е само технички нацртана во ДУП за Трнодол, Шилегов ќе ја избрише

Маја Илиевска-Пачемска
Јужната обиколница, иако ја има во новиот план за Трнодол, нема да се гради. Град Скопје најави дека во новиот Генерален урбанистички план ќе ја
Македонија

(ВИДЕО) Жители на Трнодол до Богоев: Не сакаме мост и парк, не чепкај ни ја населбата

Габриела Димковиќ-Мишевска
Граѓаните на населбата Трнодол му порачаа на градоначалникот Богоев дека не сакаат ниту мост, ниту зеленило и бараат да не го носи за нив „скандалозниот“
Македонија

Макрадули: 2019 година клучна во борбата со загадувањето

А1он
Оваа, 2019-та е клучна година во борбата со аерозагадувањето, порача денеска заменик министерот за животна средина и просторно планирање Јани Макрадули на одбележувањето на Денот