bogoev

Македонија

(ВИДЕО) Богоев: Поради деликатноста на ситуацијата, бараме веднаш да се свика конститутивна седница

А1он
Поради деликатноста на ситуацијата во која се наоѓа Република Македонија во моментов, би истакнал дека нашиот став е час поскоро да се свика конститувна седница
Македонија

СДСМ: Богоев во САД, како дел од кампањата на Хилари Клинтон

А1он
Претседателот на СДММ и пратеник, Стефан Богоев е во студиска посета на Вашингтон, Соединети Американски Држави, како дел од кампањата на Хилари Клинтон, кандидатка за
Видео Македонија

(ВИДЕО) Богоев: Чавков, кој нареди тепање на студентите?

А1он
Прво, со име и презиме, кој ја издаде наредбата за тепање на студенти од страна на припадниците на ЕБР, Единица за брзо распоредување, на 30-ти
Македонија

(ВИДЕО) Богоев: На Македонија и треба државник, а не дворски шут од претседател

А1он
Шарената револуција вчера на дело ја покажа целата своја сила и надмоќ врз режимското сивило на ВМРО-ДПМНЕ. Ова е собирот на ГДОМ и ДПМНЕ, луѓе