molitven pojadok

Македонија

Муцунски присуствуваше на годинешниот молитвен појадок што се одржа во Вашингтон

А1он
Потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ, Тимчо Муцунски присуствуваше на годинешниот молитвен појадок кој се одржа во Вашингтон. Молитвениот појадок е настан кој на едно место ги
Македонија

Вицепремиерката Грковска ќе присуствува на молитвениот појадок во Вашингтон

А1он
Вицепремиерката Славица Грковска, од денеска е во посета на Соединетите Американски Држави, каде ќе присуствува на Националниот молитвен појадок што ќе се одржи во Вашингтон,
Македонија

Лидерите на Националниот молитвен појадок обединети: Местото на С.Македонија е во НАТО и ЕУ

А1он
Силна поддршка за регионот и поддршка за Северна Македонија и Албанија, час поскоро да добијат датум за почеток на преговори со Европската Унија. Ова е
Македонија

Светските лидери на Молитвениот појадок: Поддршката за Северна Македонија е недвосмислена

А1он
На 68 – от “Национален молитвен појадок”, кој се одржува во Вашингтон денеска се обратија претседателот на САД, Доналд Трамп, како и претседателката на Претставничкиот
Свет

Трамп се обрати на Националниот молитвен појадок

А1он
Американскиот претседател Доналд Трамп денеска имаше обраќање на Националниот молитвен појадок во Вашингтон, само неколку часови после крајот на судската постапка во Сенатот за негово
Македонија

Градоначалниот на Карпош на молитвен појадок во Вашингтон

А1он
Членот на Извршниот одбор на СДСМ и градоначалник на Општина Карпош, Стефан Богоев ќе биде во официјална посета на Соединетите Американски Држави, при што ќе
Македонија

Османи во САД на Молитвен појадок, средби во Белата куќа и во Конгресот

Кристијан Ландов
Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи оваа недела ќе престојува во неколкудневна работна посета на Вашингтон, во рамките на која ќе