Градоначалниот на Карпош на молитвен појадок во Вашингтон

Од:

Членот на Извршниот одбор на СДСМ и градоначалник на Општина Карпош, Стефан Богоев ќе биде во официјална посета на Соединетите Американски Држави, при што ќе учествува на Националниот молитвен појадок, кој ќе се одржи по 68 – ми пат, а е во организација на претседателот на САД, Доналд Трамп, соопшти СДСМ.

Богоев ќе има средби со повеќе конгресмени, како и со претставници од Националниот демократски институт и Меѓународниот републикански институт.

Националниот молитвен појадок обединува повеќе од 3.500 гости, претседатели, премиери, политичари, претставници од бизнис секторот, верски лидери и истакнати личности кои зборуваат на различни политички и социјални теми.

Би можело да ве интересира

СДСМ: Се бориме за секое работно место, првична помош од 200 милиони евра за работниците, граѓаните, стопанството

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Калеска – Ванчева: Мицкоски и во време на криза тера политикантство

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Ситуацијата излегува од контрола, СДСМ да ја прифати подадената рака

Ана Ололовска

СДСМ: Владата спроведува мерки од 200 милиони евра за зачувување на секое работно место, ВМРО ДПМНЕ сака да земе пари од граѓаните

Ана Ололовска

СДСМ: Мицкоски е поголем лажго и од Груевски

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Битиќи: Владините мерки обезбедуваат поддршка од 200 милиони евра

Ана Ололовска