trnodol

Македонија

Жителите на Трнодол бараат нов ДУП, наместо најавената јавна расправа идната година

А1он
По највите на општина Карпош дека јавната презентација на ДУП-от заТрнодол ќе се повтори во првата половина од 2020. година жителите на населбата преку соопштение
Македонија

ДУП-от за Трнодол на повторна јавна презентација и анкета во првата половина на 2020.

А1он
Предлог ДУП-от Ј03 Блок 7, за потегот околу Трнодол и дел од Козле ќе биде ставен на повторна јавна презентација и јавна анкета во првата
Македонија

Левица: Легализирање на криминалот во Трнодол нема да ви помине!

А1он
„Последните случувања на јавната презентација за спорниот ДУП на Трнодол пренесоа јасна порака: кај народот повеќе не поминуваат празните ветувања и манипулации на скапата владина
Видео Македонија

ВИДЕО: Богоев го познава тепачот кој со боксови нападна жител на Трнодол, бара МВР да го расчисти случајот

Кристијан Ландов
Со бокс го удрил директно во главата бидејќи побарал од граѓаните присутни на јавната расправа, кои не биле жители на Трнодол, да отстапат простор за
Видео Македонија

(ВИДЕО) Богоев: Јужната обиколница е само технички нацртана во ДУП за Трнодол, Шилегов ќе ја избрише

Маја Илиевска-Пачемска
Јужната обиколница, иако ја има во новиот план за Трнодол, нема да се гради. Град Скопје најави дека во новиот Генерален урбанистички план ќе ја
Видео Македонија

ВИДЕО: Премалата сала направи хаос наместо дебата на расправата за Трнодол

Кристијан Ландов
Салата во која требаше да се одржи јавната расправа за ДУП-от за Трнодол повторно беше претесна за да ги собере сите граѓани што беа заинтересирани
Видео Македонија

ВИДЕО: Тепачка на јавната презентација на ДУП-от за Трнодол

Кристијан Ландов
Жителите на Трнодол бараа поголема сала каде би можела да се одржи јавната расправа за ДУП-от кој не го одобруваат. Ова барање не беше пифатено
Видео Македонија

ВИДЕО: Богоев тврди им исполнил се, жителите на Трнодол негираат, не сакаат ни згради ни обиколница

Габриела Димковиќ-Мишевска
Жителите на Трнодол не попуштаат, бараат Општината Карпош да го повлече, како што велат, спорниот ДУП со кој се предвидува изградба на згради во подножјето
Македонија

Жителите на Трнодол: Тужби против Карпош и градоначалникот Богоев ако не го повлече предложениот ДУП

А1он
Жителите на Трнодол најавуваат протести ако Општина Карпош не го повлече детално урбанистичкиот план кој, како што велат, може да предизвика лизгање на големи земјани
Македонија

Маж загинал во пожар откако му изгорела бараката во Трнодол

А1он
Маж загинал во пожар, откако изгорел неговиот дом во населбата Трнодол во Скопје. Пожарот, според нашите извори се случил попладнево, кога, од засега непознати причини