Маж загинал во пожар откако му изгорела бараката во Трнодол

Од:

Маж загинал во пожар, откако изгорел неговиот дом во населбата Трнодол во Скопје. Пожарот, според нашите извори се случил попладнево, кога, од засега непознати причини изгорела бараката во која живеел.

На лице место пристигнати се противпожарни екипи кои успеале да го изгаснат пожарот, но не успеале да го спасат човекот.

Повеќе детали од теренот се очекуваат подоцна во текот на денот.

Би можело да ве интересира

Опожарувањето на мојот автомобил нема политичка заднина, реагира еден од сопствениците откако ВМРО-ДПМНЕ обвини дека зад пожарот стои Вице Заев

А1он

ВИДЕО: Силна експлозија на бензинска станица во Русија повреди 13 лица

Горјан Грнчаровски

ВИДЕО: Гореа автомобили во Ново Лисиче

Кристијан Ландов

ВИДЕО: Најмалку седум загинати во пожар во болница за пациенти со Ковид-19 во Индија

А1он

Голем пожар на Кипар во должина од 20 километри, превентивно евакуирано село

Ландов

ВИДЕО: Гори зградата на Светскиот трговски центар во Брисел

А1он