Маж загинал во пожар откако му изгорела бараката во Трнодол

Од:

Маж загинал во пожар, откако изгорел неговиот дом во населбата Трнодол во Скопје. Пожарот, според нашите извори се случил попладнево, кога, од засега непознати причини изгорела бараката во која живеел.

На лице место пристигнати се противпожарни екипи кои успеале да го изгаснат пожарот, но не успеале да го спасат човекот.

Повеќе детали од теренот се очекуваат подоцна во текот на денот.

Би можело да ве интересира

Опожарен угостителски објект во Бутел, нема повредени

Ана Ололовска

Мизрахи: На семејството чии деца загинаа во пожарот понудено им е сместување и парична помош

А1он

Спасовски: Ќе обезбедиме помош за семејството кое во пожар ги изгуби двете малолетни деца

А1он

Две деца загинаа во пожар во Шуто Оризари

А1он

Се запaли плинска боца во куќа во Кавадарци, од Противпожарната апелираат на внимателност

Ана Ололовска

Пожарникари интервенираа во два опожарени објекта во Скопје и еден во Битола

А1он