bogoev

Македонија

Светските лидери на Молитвениот појадок: Поддршката за Северна Македонија е недвосмислена

А1он
На 68 – от “Национален молитвен појадок”, кој се одржува во Вашингтон денеска се обратија претседателот на САД, Доналд Трамп, како и претседателката на Претставничкиот
Видео Македонија

(ВИДЕО) Богоев: Јужната обиколница е само технички нацртана во ДУП за Трнодол, Шилегов ќе ја избрише

Маја Илиевска-Пачемска
Јужната обиколница, иако ја има во новиот план за Трнодол, нема да се гради. Град Скопје најави дека во новиот Генерален урбанистички план ќе ја
Македонија

(ВИДЕО) Жители на Трнодол до Богоев: Не сакаме мост и парк, не чепкај ни ја населбата

Габриела Димковиќ-Мишевска
Граѓаните на населбата Трнодол му порачаа на градоначалникот Богоев дека не сакаат ниту мост, ниту зеленило и бараат да не го носи за нив „скандалозниот“
Македонија

Макрадули: 2019 година клучна во борбата со загадувањето

А1он
Оваа, 2019-та е клучна година во борбата со аерозагадувањето, порача денеска заменик министерот за животна средина и просторно планирање Јани Макрадули на одбележувањето на Денот
Македонија

Конституиран Локалниот совет за превенција на општина Карпош

Во просториите на Библиотека „Другарче“ денеска беше конституиран Локалниот совет за превенција при општина Карпош, тело кое ќе има за цел да работи на зголемување на
Македонија

Богоев: 15,5 милиони евра за нови патишта и инфраструктура во сите делови на Македонија

А1он
На 30 септември, гласаме за подобра инфраструктура и во руралните делови на Република Македонија. На годишно ниво, Европската унија ни помага со 90 милиони евра
Македонија

Богоев: Додека цел Карош дишеше загаден воздух, Јакимовски дишел воздух од „Швајцарски алпи“

А1он
Градоначалникот на општина Карпош, Стефан Богоев на неговиот Твитер профил објави дека поранешниот градоначалник Стевчо Јакимовски набавил апарт за прочистување на воздухот во канцелариите на
Македонија

Богоев: Карпошани уште еднаш докажаа дека се авангардата во Скопје

А1он
Кандидатот за градоначалник од СДСМ за општина Карпош, Стефан Богоев вечерва изјави дека со задоволство му го честита поразот на Стевчо Јакимовски, најавувајќи ревизија на
Македонија

(ВИДЕО) Богоев: На Македонија ѝ доликуваат фер и демократски избори по сите европски стандарди

А1он
Кандидатот за градоначалник на општина Карпош од коалицијата „За живот во Македонија“ денеска по гласање изјави дека очекувал мирен и регуларен изборен ден. – Очекувам