Повреден маж при пукање пред ресторан во Козле

Од:

Маж вчеравечер е повредено пред угостителски објект на улицата „Миле Поп Јорданов” во скопската населба Козле.

Лицето е пренесено во Комплексот клиники „Мајка Тереза” за укажување лекарска помош.

Прво настанала расправија во угостителски објект помеѓу Б.Ѓ(44) од Скопје од една страна и К.Г., кој бил заедно со уште едно лице, од друга страна.

Потоа расправијата продолжила надвор од објектот, при што К.Г. пукал со пиштол кон Б.Ѓ.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Пукање на забава: Има мртви, неколку повредени

Предраг Петровиќ

Од возило во движење пукано кон куќа во Тетово, нема повредени

Инцидент во Гази Баба, маж пукал со пиштол

Почина жената која пред еден месец беше ранета од тетовец на патарина во Прешево

Орце Костов

Угостителските услуги во март поскапи за шест отсто во споредба со истиот месец лани

Девојче од Косово е рането во инцидентот во основно училиште во градот Ванта кај Хелсинки

Горан Наумовски