restoran

Магазин

(ВИДЕО) Исплови првиот кинески крузер: Бродот има 16 ката, парк со палми и трговски центар

А1он
Првиот брод за крстарење изграден во Кина денеска тргна од Шангај на своето прво патување. Ова го симболизира напредокот на земјата во секторот бродоградба, во
Македонија

(ВИДЕО): Ковачевски и Вучиќ пееја „Дајте вина хочу лом“

А1он
Премиерот Димитар Ковачевски по свеченото отворање на Вториот меѓународен саем за вино Вино на отворениот Балкан и билатералните средби, заедно со домаќинот српскиот претседател Александар
Македонија

Повреден маж при пукање пред ресторан во Козле

А1он
Маж вчеравечер е повредено пред угостителски објект на улицата „Миле Поп Јорданов” во скопската населба Козле. Лицето е пренесено во Комплексот клиники „Мајка Тереза” за
Македонија

ВИДЕО: Сопственик на ресторан во плач по казната од 7000 евра за гости со лажни ковид сертификати

А1он
Сопственик на ресторан од Гевгелија заработи казна од 7000 евра од финасиската полиција поради четири гости кои биле со лажни ковид сертификати. Сопственикот на ресторанот
Магазин

Ресторанот на тетовецот Реџепи прогласен за најдобар на светот

А1он
Ресторанот Нома, во сопственост на готвачот Рене Реџепи, познат по своите техники за храна и ферментирање, беше прогласен за најдобар ресторан на церемонијата во Антверпен,
Македонија

Неколку лица затруени со јагнешко месо во ресторанот „Јавор“

Мери Јордановска
Државниот санитарен и здравствен инспекторат (ДСЗИ) времено го затворил ресторанот „Јавор“ во скопската населба Карпош откако неколку лица се пожалиле на симптоми на труење со
Свет

Сопственик на ресторан во САД си го отпуштил синот поради хомофобија и расизам

А1он
Сопственик на ресторан во Детроит, САД, отпуштил келнер поради несоодветна објава и навредливи коментари кон хомосексуална двојка на Инстаграм. Инаку, келнерот бил син на сопственикот.
Магазин

Лондонски ресторан вработува италијански домаќинки заради автентична домашна атмосфера

А1он
Ресторанот Миа Мама во Лондон планира да вработи италијански домаќинки, мајки, заради вистинскиот вкус на италијанската храна, но и поавтентична домашна атмосфера во самиот угостителски