centar za javno zdravje

Македонија

Вработените против одлуката за Сашо Точков: Разрешете не и нас!

А1он
„Веќе втор ден сме во жалост. Веројатно никој не е свесен што ни се направи со разрешувањето на Сашо Точков од функцијата Директор на Центар
Македонија

Зибери му врати на Филипче: Имам право на политички ставови, не ја злоупотребувајте владината говорница

Кристијан Ландов
Арбен Зибери, директор на Центарот за јавно здравје-Скопје преку социјалните мрежи му порача на министерот Венко Филипче кој најави негово разрешување, дека никогаш не ја
Македонија

Неколку лица затруени со јагнешко месо во ресторанот „Јавор“

Мери Јордановска
Државниот санитарен и здравствен инспекторат (ДСЗИ) времено го затворил ресторанот „Јавор“ во скопската населба Карпош откако неколку лица се пожалиле на симптоми на труење со