(ВИДЕО): Ковачевски и Вучиќ пееја „Дајте вина хочу лом“

Од:

Премиерот Димитар Ковачевски по свеченото отворање на Вториот меѓународен саем за вино Вино на отворениот Балкан и билатералните средби, заедно со домаќинот српскиот претседател Александар Вучиќ и претседателот на Црна Гора, Јаков Милатовиќ и други беа на вечера во ресторан во Белград.

Премиерот Димитар Ковачевски ја запеа „Дајте вино хочу лом“ заедно со Вучиќ и Милатовиќ.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Ковачевски: Штип и целиот македонски исток вечерва праќа порака, напредокот на земјата мора да продолжи

Горан Наумовски

Вучиќ: На самитот во Тирана со почит се слушаше гласот на Србија

Вучиќ: Украина е пријател на Србија, не ја призна независноста на Косово

Горан Наумовски

СДСМ оддаде почит на ликот и делото на народниот херој Кузман Јосифовски Питу: Аманетот на НОБ ќе го исполниме

Ковачевски: Треба да следува апанажа доколку некој извршувал општествена функција

Орце Костов

Ковачевски и Спасовски побарале апанажа: За една година ќе добијат по 30.000 евра

Орце Костов