pesna

Македонија

(ВИДЕО): Ковачевски и Вучиќ пееја „Дајте вина хочу лом“

А1он
Премиерот Димитар Ковачевски по свеченото отворање на Вториот меѓународен саем за вино Вино на отворениот Балкан и билатералните средби, заедно со домаќинот српскиот претседател Александар
Македонија

Раперот кој доби смртни закани поради песната за Македонија поднел пријава во бугарската тајна служба

Орце Костов
Откако пред неколку дена раперот Иван Динев – Устата ги навреди чувствата на Македонците со песната „Лекција по македонска историја“, изведувачот доби стотици пораки со
Магазин

ВИДЕО: Лана дел Реј со нова песна посветена на нападите во САД

А1он
Лана дел Реј ја претстави својата нова песна „Looking for America“, којашто всушност, е одговор на нападите со огнено оружје кои минатиот викенд се случиле