raper

Магазин

Американец се преправал дека е познат рапер, сега ќе лежи осум години затвор

А1он
53-годишниот Американец Вокер Вашингтон, од државата Џорџија, се преправал дека е еден од членовите на познатата рап група Ву Танг Клан, користејќи го тоа за
Регион

Уште еден српски рапер „падна“ со поголемо количество дрога во Белград

А1он
Денеска во Белград со поголемо количество дрога е уапсен раперот Сале Тру, кој е втора „жртва“ на полицијата меѓу рап музичарите во последната недела. 32-годишниот
Регион

Уапсен српскиот рапер Раста, полицијата му најде пакетчиња со марихуана

А1он
Популарниот српски музичар Раста попладнево е уапсен во Белград, откако полицијата кај него пронашла поголемо количество марихуана скапувано во пакетчиња. Заедно со раперот, чие вистинско