raper

Магазин

(ВИДЕО) Јала Брат пропадна низ бината: Страшен пад на раперот, едвај го извлекоа од дупката

А1он
Босанскиот рапер Јасмин Фазлиќ, попознат како Јала Брат, доживеа нерсеќа за време на настап на плажа на хрватскиот остров Паг. Имено, тој настапуваше со Буба
Магазин

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Го начекаа во сауна, популарниот рапер брутално претепан

А1он
Раперот Даниел Хернандез, попознат како 6ix9ine, бил претепан додека бил во теретана во Флорида. Музичарот бил претепан од група мажи, а вознемирувачката снимка се појави
Македонија

Раперот кој доби смртни закани поради песната за Македонија поднел пријава во бугарската тајна служба

Орце Костов
Откако пред неколку дена раперот Иван Динев – Устата ги навреди чувствата на Македонците со песната „Лекција по македонска историја“, изведувачот доби стотици пораки со
Македонија

(ВИДЕО) По ироничната песна за Македонија: Бугарски рапер добил над сто смртни закани

Орце Костов
Бугарскиот рапер Иван Динев – Устата сподели со своите следбеници на социјалните мрежи дека добил над 100 смртни закани по објавувањето на песната чија порака
Магазин

Американец се преправал дека е познат рапер, сега ќе лежи осум години затвор

А1он
53-годишниот Американец Вокер Вашингтон, од државата Џорџија, се преправал дека е еден од членовите на познатата рап група Ву Танг Клан, користејќи го тоа за
Регион

Уште еден српски рапер „падна“ со поголемо количество дрога во Белград

А1он
Денеска во Белград со поголемо количество дрога е уапсен раперот Сале Тру, кој е втора „жртва“ на полицијата меѓу рап музичарите во последната недела. 32-годишниот
Регион

Уапсен српскиот рапер Раста, полицијата му најде пакетчиња со марихуана

А1он
Популарниот српски музичар Раста попладнево е уапсен во Белград, откако полицијата кај него пронашла поголемо количество марихуана скапувано во пакетчиња. Заедно со раперот, чие вистинско