sibirski tigar

Македонија

Тажна вест во Зоолошката градина: Почина сибирската тигрица Надја

Орце Костов
Зоолошката градина Скопје соопшти дека во текот на вчерашниот ден во длабока старост мирно ги напуштила сибирската тигрица Надја. Надја била една од најстарите тигри