zooloska

Магазин

Феномен: Се родија шест двојки близнаци лемури во скопската Зоолошка градина

Орце Костов
Годинава имаме најмногу подмладоци, а особено е интересен податокот дека за првпат добивме шест пара близначиња што е светски феномен, соопшти скопската Зоолошка градина. Во
Македонија

Нема да поскапи билетот за ЗОО, се отвори прашањето дали в.д. директорот е законски поставен

Кристијан Ландов
Цените за влез во скопската Зоолошка градина остануваат непроменети, иако в.д. директорот Драган Илиевски побара поскапување на влезниците. Илиевски ги замоли советниците да гласаат „за“,
Магазин

Британска Зоолошка градина: Немавме избор освен да го убиеме силниот леопард

А1он
Британска Зоолошка градина застана во одбрана на нејзината одлука да убие силен леопард, кој побегнал од кафез додека била отворена вратата, наведувајќи дека „немале друг
Македонија

Зоолошка градина Скопје донираше 100 илјади денари за Сара, покрај собраните 50 илјади на хуманитарната забава

А1он
Изминатиот викенд во Зоолошка градина Скопје се одржа хуманитарна акција за Сара, на која граѓаните донираа околу 50.000 денари. Но, Зоолошка градина Скопје реши да
Магазин

За првпат во Зоолошка градина Скопје пристигнуваат пингвини

А1он
Во Зоолошката градина во Скопје од пролетта следната година ќе бидат донесени пингвини. Од Зоолошката градина наведуваат дека скопјани долго време ги очекуваат пингвините, но