zooloska

Магазин

Викендов во ЗОО градина Скопје едукативни работилници за змиите и пештерите

А1он
Во Мултинаменскиот едукативен центар на ЈУ Зоолошка градина Скопје викендов ќе се одржат бесплатни едукативни работилници на тема „Змиите, нашите тивки соседи“ и „Во светот
Македонија

Пет години затвор им се заканува на кавадарчаните што украдоа мајмун

А1он
Кавадарчаните што вчера попладне го украдоа мајмунчето Лука од Зоолошката градина, по што беа фатени и приведени, а мајмунот вратен во своето живеалиште, ќе одговараат
Македонија

Украденото мајмунче Лука е повторно со своето помало братче

А1он
Од ЈУ Зоолошка градина Скопје информраат дека е добра здравствената состојба на мајмунчето Лука кое вчера околу 17.00-17.30 часот било отргнато од своето живеалиште од
Македонија

Кавадарчани украле мајмун од Зоолошката во Скопје

А1он
Две лица од Кавадарци синоќа украле мајмун од Зоолошката градина во Скопје, потврди денеска полицијата. – Вчера во 17:30 часот е поднесена пријава дека двајца
Магазин

Манифестација „Џунгла од забава и другарување“ во ЗОО Скопје

А1он
Во Зоолошката градина во Скопје денеска ќе се одржи манифестацијата „Џунгла од забава и другарување“. Посетителите ќе имаат можност да пробаат органска храна, да засадат
Магазин

ЗОО Фест 2014

А1он
Во Зоолошката градина во Скопје денеска ќе започне вториот серијал на детскиот забавен и едукативен фестивал „ЗОО Фест 2014“ што ќе се одржува во следните осум