zoo

Македонија

Галетановски со опомена пред тужба за Попова откако го поврза со директорот на „Улици и Патишта“ и кокаинот

А1он
Тужба за нарушен углед и изнесени лаги и клевети најави в.д директорот на Зоолошката градина во Скопје, Ѓорѓи Галетановски, доколку во следните 24 часа не
Македонија

Популарниот вид камили-алпака, за првпат во скопската Зоолошка градина

Искра Манојлоска
Три камили од видот алпака за првпат пристигнаа во скопската Зоолошка градина. Алпаките се јужноамерикански вид на камили и познати се по нивната волна која
Македонија

Ново живеалиште за фламинга доби Зоолошката во Скопје

А1он
Новото живеалиште за фламинга денеска свечено се отвори во Зоолошката градина во Скопје. Во ова живеалиште ќе живеат 15 фламинга кои се едни од најегзотичните
Македонија

Зоолошката градина од денеска отворена за посетители, но со нов протокол на движење

А1он
Посетителите од денеска повторно ќе можат да се дружат и да уживаат со животните во Зоолошката градина во Скопје. Зоолошка градина Скопје ги отвора вратите
Македонија

Зоолошката градина од утре повторно отворена за посетители

А1он
Посетителите од утре повторно ќе можат да се дружат и да уживаат со животните во Зоолошката градина во Скопје. Зоолошка градина Скопје ќе биде отворена
Македонија

Пронајден експлозив во Зоолошката градина во Скопје

А1он
Вчера во СВР Скопје било пријавено дека додека се вршелo ископ на земја во кругот на Зоолошката градина во Скопје, била пронајдена експлозивна направа. Известена
Македонија

Мајмунчето Лука од мизерниот кафез во битолската зоолошка пристигна во Скопје

А1он
Мајмунчето Лука, чија фотографија од тоа како седи во мизерни услови во валкан кафез во битолската Зоолошка градина никого не остави рамнодушен, денеска беше донесен
Македонија

Мајмунчето Лука излегува од гнасниот кафез од битолската и се враќа во скопската ЗОО

Мери Јордановска
Социјалните мрежи денеска беа преплавени од фотографии од тажното мајмунче Лука, сместено во валкан кафез во битолската Зоолошка градина, без речиси никакви хумани услови за