Ограбена скопската Зоолошка градина

Од:

Скопската Зоолошка градина ноќеска била ограбена. Крадците влегле од службениот влез кај АБЦ и украле алат и други предмети.

Од ЗОО потврдија дека имале грабеж. Пријавиле во полиција и нивна екипа излегла на увид. Очекуваат со увидот да се утврди точната штета.

Зоолошката градина за време на празниците работеше со полно работно време.

Би можело да ве интересира

Угина и трет коњ во ЗОО Скопје – ги труе ли некој коњите во Зоолошка?

А1он

Феномен: Се родија шест двојки близнаци лемури во скопската Зоолошка градина

Орце Костов

Скопје добива нова ботаничка градина во Зоолошката градина

Ана Ололовска

Нема да поскапи билетот за ЗОО, се отвори прашањето дали в.д. директорот е законски поставен

Кристијан Ландов

Новиот директор на ЗОО тврди: Не сум член на ниту една партија, професионално ќе ја вршам својата работа

ЗОО Скопје добива 7Д Кино

Ана Ололовска