Зоолошка градина Скопје донираше 100 илјади денари за Сара, покрај собраните 50 илјади на хуманитарната забава

Од:

Изминатиот викенд во Зоолошка градина Скопје се одржа хуманитарна акција за Сара, на која граѓаните донираа околу 50.000 денари. Но, Зоолошка градина Скопје реши да донира и дополнителни 100.000 денари од продажбата на билетите, со надеж дека малата Сара Настеска од Охрид што побрзо ќе замине на лекување.

Доколку сте во можност да помогнете уплатата може да ја извршите на следната жиро сметка: 200001557959672 – Горан Настески, депонент Стопанска банка.
Или на телефонските броеви: 143 102 Телеком, 143 480 ВИП

Би можело да ве интересира

Бесплатен јавен превоз за сите граѓани за време на „Бела ноќ 2023“

Орце Костов

Педофил нападнал три годишно дете во Дебар маало, успеал да го соблече пред мајката да повика полиција

А1он

Вучиќ за бугарската блокада: Ние го сакаме македонскиот народ и држава, да го чуваме нашето пријателство

(ВИДЕО) Силен ветар и дожд во Скопје, УХМР и за ноќеска најавува слично време

Горан Наумовски

Се скараa и истепаa две семејства од Скопје, четворица ранети завршиja во болница

Скопје одбележува 60 години од катастрофалниот земјотрес