ВМРО ДПМНЕ: Запрепастени сме од мрзеливоста и неспособноста на Шилегов цели 4 години, а затоа сега тој е изненаден од добрите проекти на Даниела

Од:

Од ВМРО ДПМНЕ преку соопштение реагираат на реакцијата на градоначалникот Петре Шилегов, на предизборното ветување на Даниела Арсовска.

„Запрепастени сме од мрзеливоста и неспособноста на Шилегов цели четири години, а затоа сега тој е изненаден од добрите проекти на Данела.

Данела Арсовска денес презентираше проект кој е подобар и посеопфатен од сите проекти кои некогаш биле планирани за јавното сообраќајно решение за Скопје.

Шилегов е изненаден и затоа што проектот кој што тој го промовираше после презентацијата на Данела, не држи вода. Бидејќи се што планира Шилегов не држи вода ако имаме целосно бесплатен јавен превоз, кој веќе е пракса во голем број на европски метрополи.

Шилегов нека се чуди, но и добро да учи што значи добар менаџер од Данела, сепак може нешто ќе научи за понатака во животот, а во наредните 4 години проектите на Данела ќе ги гледа и во пракса.

ВМРО-ДПМНЕ и Данела Арсовска ќе создадат нова иднина за Скопје“, велат од ВМРО ДПМНЕ.

Би можело да ве интересира

ВМРО-ДПМНЕ: Груби и Владата ја фрлаат државата во вештачка криза со издигнување на спорот со Бугарија на ниво на безбедносно прашање

А1он

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ продолжува каде што застана пред четири години со уништување на Охрид и Охрдиското Езеро

А1он

(ВИДЕО) Ковачки: Конгресот на ВМРО-ДПМНЕ ќе биде на 12 декември во Скопје

А1он

Левица и пратеници од ВМРО-ДПМНЕ ги повлекле потписите за недоверба, но ќе гласаат за Владата да падне

ВМРО-ДПМНЕ: Не сме сигурни дали позади ФБ статусот стои Зоран Заев, но ако е тој нека одговори кога ќе си поднесе оставка

А1он

Мицкоски: Имаме ново парламентарно мнозинство

А1он