ВМРО ДПМНЕ: Запрепастени сме од мрзеливоста и неспособноста на Шилегов цели 4 години, а затоа сега тој е изненаден од добрите проекти на Даниела

Од:

Од ВМРО ДПМНЕ преку соопштение реагираат на реакцијата на градоначалникот Петре Шилегов, на предизборното ветување на Даниела Арсовска.

dobivaj vesti na viber

„Запрепастени сме од мрзеливоста и неспособноста на Шилегов цели четири години, а затоа сега тој е изненаден од добрите проекти на Данела.

Данела Арсовска денес презентираше проект кој е подобар и посеопфатен од сите проекти кои некогаш биле планирани за јавното сообраќајно решение за Скопје.

Шилегов е изненаден и затоа што проектот кој што тој го промовираше после презентацијата на Данела, не држи вода. Бидејќи се што планира Шилегов не држи вода ако имаме целосно бесплатен јавен превоз, кој веќе е пракса во голем број на европски метрополи.

Шилегов нека се чуди, но и добро да учи што значи добар менаџер од Данела, сепак може нешто ќе научи за понатака во животот, а во наредните 4 години проектите на Данела ќе ги гледа и во пракса.

ВМРО-ДПМНЕ и Данела Арсовска ќе создадат нова иднина за Скопје“, велат од ВМРО ДПМНЕ.

Би можело да ве интересира

ВМРО-ДПМНЕ закажа протест за 18 јуни во Скопје

Кристијан Ландов

Мицевски: Уследува активна блокада бидејќи Ковачевски и Владата одбија дијалог во четири клучни области за граѓаните и разговор за предвремени избори

А1он

СДСМ: Фарса седница на ИК на ВМРО-ДПМНЕ со штетни одлуки нарачани од Никола Груевски

А1он

Николоски: Од 10 мај почнуваме со активна блокада на Собранието

Искра Манојлоска

ВМРО-ДПМНЕ: Бујар и Ахмети да се договорат дали ја праќале Теута Арифи предлог амбасадор или не и на колку места

А1он

(ВИДЕО) Костовски: Мицкоски освен неконструктивност не покажува ништо друго, изборите ќе бидат во 2024 година

А1он