kosenje

Македонија

Џафер и Арсовска се скараа кој е надлежен да се искоси тревата во дворот на Владата

Орце Костов
Техничкиот премиер Талат Џафери одговарајќи на новинарско прашање во врска со тоа кој дозволи Владата да обрасне со висока трева рече дека тоа е слика
Македонија

​Во еден ден искосени над 20.000 м2 површини – граѓаните сведочат на функционалниот систем за одржување на хигиената во Аеродром

А1он
Добрите одлуки и политики се оние кои даваат конкретни резултати, а граѓаните тоа го препознаваат. Водени од идејата за решавање на проблемите кои се посочуваат,