talat dzaferi

Македонија

Мицевски : Во последните 5 години Собранието е машина за гласање на криминалните зделки на СДСМ и ДУИ

А1он
На денешната 77 седница на Собранието на Република Македонија, координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски обракајќи му се на Талат Џафери кажа дека
Македонија

Џафери ја извади од фиока својата интерпелација: Пратениците ќе гласаат за недоверба на собранискиот спикер

Орце Костов
Почна 77-та пленарна седница во Собранието, на која единствена точка на дневниот ред е интерпелацијата за работата на претседателот на парламентот, Талат Џафери. Интерпелацијата за
Македонија

СДСМ: Доста беше театар во Собранието, пратениците на ВМРО-ДПМНЕ да се фатат за работа

А1он
Во време на најголема економска и енергетска криза премногу се опструира, се прави вештачка тензија и еден вид театар во македонското Собрание реагираат од СДСМ
Македонија

Мицевски: Етичкиот кодекс не постои, СДСМ го оправда однесувањето на Џафери

А1он
Од денес, етичкиот кодекс не постои. Денес СДСМ го оправда однесувањето на Џафери и односот кон администрацијата кој што го слушна целата македонска јавност, изјави
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ отпочна процедура за интерпелација на Талат Џафери

Кристијан Ландов
ВМРО-ДПМНЕ отпочна процедура за интерпелација на собранискиот претседател Талат Џафери. Координаторот на пратеничката група, Никола Мицевски побара поддршка и од пратениците на СДСМ, за и
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ утре ќе ја поднесе интерпелацијата за Талат Џафери

А1он
ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата во текот на утрешниот ден ќе ја поднесат формално интерпелацијата за Талат Џафери, претседател на Собранието на Република Македонија најави денеска на
Македонија

Џафери според Деловникот имал право да ги заклучи пратениците објаснуваат од Парламентот

А1он
Проѕирна е намерата на опозицијата, која сите овие години ја опструира работата на законодавниот дом и оневозможува донесување на битни закони за граѓаните, и овој
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ поднесува интерпелација за Талат Џафери

А1он
Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“ ќе поднесат Интерпелација на Претседателот на Собранието Талат Џафери информираше на прес конференција координаторот на пратеничката
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Со затворањето на пратениците, Талат Џафери стори кривично дело за кое се лежи затвор

А1он
Нервозата кај демаскираниот Талат Џафери расте, со затворањето на пратениците стори кривично дело за кое се лежи затвор. Вчера Талат Џафери противправно ја лиши целата
Македонија

(ВИДЕО) Драма во Собранието: Џафери ги заклучи вратите на салата и ги исклучи микрофоните, пратениците на ВМРО-ДПМНЕ обвинија за насилие

Кристијан Ландов
Собранискиот спикер Талат Џафери побара да се заклучат собраниските врати од салата за да службите пребројуваат пратеници, а пратениците на ВМРО-ДПМНЕ жестоко реагираа и посочија