vodosnabduvanje

Македонија

Водовод го избриша известувањето дека нема да има вода во Скопје-било лага на неовластени лица

А1он
Откако објавија вест дека утре, на 11 февруари, ќе има прекин во водоснабдувањето низ цело Скопје, Водовод и Канализација го избриша соопштението кое првично беше
Македонија

Екологисти: Малите хидроцентрали го уништуваат водоснабдувањето на Тетово, десетици илјади луѓе во опасност поради профит

А1он
Група организации за заштита на животната средина, обединети во Зелен фронт, предупредуваат дека проблемите со водоснабдувањето во Тетово кои се појавија деновиве, се директна последица
Македонија

Утре без вода неколку улици во општина Карпош

А1он
Поради интервенција на ул.„Софиска“ број 8, без вода утре ќе бидат корисници од улиците „Софиска“, „Његошева“, „Копенхагенска“ и „Бриселска“ во општина Карпош. Според известување од
Македонија

Пукна цевка кај „Расадник“, попладнево без вода дел од населбата „11 октомври“

А1он
ЈП „Водовод и канализација“ известува дека попладнево прекинато водоснабдување ќе имаат корисници на дел од населбата 11 Октомври, поради скината цевка на ул. „Борис Трајковски“
Македонија

Затнати цевки причина за нови прекини во водоснабдувањето во Тетово

А1он
Тетово денес повторно се соочува со прекин во водоснабдувањето, и повторно во прашање е водоводна цевка Ф300 на улицата „Цветан Димов“, но од комуналното претријатие