Утре без вода неколку улици во општина Карпош

Од:

Поради интервенција на ул.„Софиска“ број 8, без вода утре ќе бидат корисници од улиците „Софиска“, „Његошева“, „Копенхагенска“ и „Бриселска“ во општина Карпош.

Според известување од ЈП Водовод и канализација, прекинот на водоснабдувањето ќе почне во 9 часот ќе трае до отстранување на дефектот.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) ВМРО-ДПМНЕ му подари бел мантил на Филипче и лампиони на Шилегов

Во Скопје се речиси половина од заболените од Ковид-19 во земјава

Катерина Павлова-Николовска

Санкционирани 334 возачи во Скопје

Најтежок ден досега во Скопје: Десет луѓе ја загубија битката со вирусот, најмладата жртва имала 38 години

Жарко Настоски

Музејот на современата уметност блесна во сина боја, како дел од „Светскиот ден на детето“

Ландов

Институции и обележја во Скопје ќе светнат во сина боја во чест на Денот на детето

Ана Ололовска