cistenje gjubre

Регион

ВИДЕО: Гастарбајтери со скапо „Ауди“ фрлија ѓубре покрај пат во Босна, минувачи ги натераа да го соберат

А1он
Една од најпрепознатливите лоши навики на луѓето на Балканот е фрлањето ѓубре на несоодветни места, а посебно популарни се локациите покрај патиштата, каде е наједноставно
Регион

Канти за отпадоци, електрични тротинети, мотори, велосипеди откриени на дното во морето во Солун

А1он
Велосипеди, мотори, канти за отпадоци, колички од супер маркет, како и 80 електрични тротинети се само дел од предметите откриени на дното на морето во
Македонија

Исчистен е кровот на студентскиот дом „Кузман Јосифовски-Питу“, наскоро ќе се поставуваат камери

А1он
Утрово Државниот студентски центар организираше акција за чистење, во чии рамки беше исчистен отпадот од кровот на студентскиот дом „Кузман Јосифовски-Питу“, соопштија од Државниот студентски