ВИДЕО: Поранешен вработен ја запалил канцеларијата на директорот на студентскиот дом „Пелагонија“

Од:

Поранешно вработено лице во студентскиот дом „Пелагонија“ заедно со уште едно лице, по претходна расправија со директорот Агим Фејзулаху, ја искршило и запалило канцеларијата утрово околу 9.30 часот.

dobivaj vesti na viber

Како што посочи МВР, директорот пријавил дека по претходна расправија, од страна на Н. Ј. поранешен вработен во домот и уште едно лице била фрлена запалива течност, при што настанал пожар.

Од МВР велат дека нема повредени до моментот на пријавувањето, а пожарот е изгаснат од страна на Противпожарната бригада на Град Скопје.

Би можело да ве интересира

Приведен крадец во Куманово, расчистени 4 кражби, одземеното вратено на сопствениците

Ана Ололовска

Приведени двајца крадци, одземените пари вратени на сопственичката

Ана Ололовска

ВИДЕО: Претрес во Скопје, пронајдени пиштол и муниција

Ана Ололовска

Приведен скопјанец, осуден на 15 години казна затвор

Ана Ололовска

ЗНМ: Полиција или цензори – скандалозно избришан видео запис на тв21

Приведени две лица од Делчево за „перење пари“

Ана Ололовска