kisela voda

Македонија

Хонорарци во Кисела Вода земале 44.000 евра за авторски труд, трудовите ги нема, покажа ревизијата

Орце Костов
Општина Кисела Вода преку договори на дело плаќала лица за авторски услуги кои воопшто не креирале авторски труд, покажа ревизијата на ДЗР на финансиските извештаи
Македонија

Ѓорѓиевски: Нов кабинет по информатика за ООУ „Невена Георгиева Дуња”

А1он
Учениците од ООУ “Невена Георгиева Дуња”, од денес наставата по информатика ќе ја следат во помодерни и посовремени услови. Градоначалникот Ѓорѓиевски го посети ова училиште,
Видео Македонија

ВИДЕО: Автомобил пропадна во канал на недоградената Есенинова во Кисела Вода, Арсовска не кажува кога ќе ја заврши

Маја Илиевска-Пачемска
Утрово автомобил враќајќи се наназад пропадна во канал кој е дел од градилиштето на недоградената улица Есенинова во Кисела Вода која треба да обезбеди уште
Македонија

Од денес жителите на Кисела Вода можат да аплицираат за субвенции за огревно дрво

А1он
Општина Кисела Вода го објави повикот до граѓаните за субвенционирање на дел од трошоците за купување на дрва за огрев. Од денес, па во наредните
Македонија

Кисела Вода забрани семејните куќи во Пржино и Црниче да станат згради

А1он
Општина Кисела Вода ја усвои инцијативата поднесена од граѓани во рамки на проектот “Стоп за урбаната мафија” со која побараа да престане изградбата на згради,
Македонија

Деца снимале како тепаат соученик, а снимките ги споделувале на социјалните мрежи

А1он
Деца од скопска Кисела Вода снимале како тепаат соученик, а снимките ги споделувале на социјалните мрежи, информираат од Министерството за внатрешни работи. „На 31.03.2022 во
Македонија

(ВИДЕО) Петрески: ДКСК да ги истражи сомнителните договори на градоначалникот Орце Ѓорѓиевски

А1он
„Целата јавност виде како Орце Ѓорѓиевски во време на економска и енергетска криза, парите од општината ги троши расипнички. 100.000 евра ќе потроши Ѓорѓиевски за
Македонија

(ВИДЕО) Петрески: Ѓорѓиевски да ги пренамени 100.000 евра за граѓаните наместо за партиски послушници

А1он
„Градоначалникот на општина Кисела Вода годинава ќе потроши 100.000 евра на авторски договори на свои блиски луѓе, на партиски соработници и на медиумски гласници на
Видео Македонија

(ВИДЕО) Ѓорѓиевски за уривањето на дивоградбата на Водно: И да е мој родител, толеранција нема да има

Дивоградбата на Водно под Марково Крувче ќе биде урната, уверува градоначалникот на општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски. Општинскиот градежен инспектор го известил сопственикот, а освен