zelen pazar

Македонија

Општина Центар стави рампи кај Зелен пазар, отсега ќе наплаќа паркинг

А1он
“ЈП Паркинзи на Општина Центар денес пушта во употреба две нови паркиралишта во склоп на Зелен Пазар согласно постигнатиот договор на состанокот помеѓу ЈП ПОЦ,
Македонија

Постигнат договор меѓу ЈП ПОЦ, Општина Центар, Скопски пазар и пазарџиите од Зелен пазар

А1он
Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ и директорот на ЈП Паркинзи на Општина Центар, Васко Кичевски, остварија средба со директорот на Скопски пазар АД Скопје,
Економија

Пазарџиите од „Зеленото пазарче“ во Скопје на предупредувачки штрајк

А1он
Денеска пазарџиите од „Зеленото пазарче“ во Скопје ќе излезат на предупредувачки штрајк и тезгите ќе останат заклучени во текот на целиот ден поради зголемувањето на
Економија

Левица: Законот за трговија на зелените пазари го загрозува социјалниот карактер на Републиката

А1он
Политичката партија Левица реагираше по повод почетокот на примената на новиот Закон за трговија на зелените пазари предложен од владејачката коалиција на ДУИ и СДСМ.
Македонија

Акција за отстранување на диво поставени тезги околу “Зелен пазар”

А1он
Акција за отстранување на диво поставени тезги околу “Зелен пазар” Втор ден по ред, инспекција на општина Центар спроведува акција за отстранување на диво поставените