kisela voda

Македонија

Пуштена нова водоводна мрежа во населбата Пинтија

А1он
Вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески и градоначалникот на општина Кисела Вода Билјана Беличанец-Алексиќ денеска ја пуштија во употреба новата водоводна мрежа за населбата Пинтија. Со
Македонија

Училиштата во Кисела Вода добија нова спортска опрема

А1он
Агенцијата за млади и спорт денеска донираше спортска опрема за училиштата од Општина Кисела Вода. На потпишувањето на договорот, директорот на агецијата Александар Пујовски и
Македонија

Градоначалникот Трајановски ја посети Кисела Вода

А1он
Скопскиот градоначалникот Коце Трајановски денеска ја посети општина Кисела Вода и се сретна со градоначалничката Билјана Беличанец-Алексиќ. На средбата присуствуваа претставници од јавните претпријатија на Град
Македонија

ФОТО: Кисела Вода го одбележува 58. роденден

А1он
Општина Кисела Вода со повеќе активности денеска го прославува 58. роденден. Како што информираат од Општината, одбележувањето почна со свечена седница на Советот, на која
Македонија

Пуштена во употреба втората делница од булевар „Борис Трајковски“

А1он
Пуштена во употреба втората делница од реконструираниот и проширен булевар „Борис Трајковски“, на потегот од крстосницата со булеварот „Србија“ до влезот во поранешната фабрика „Слаткарница“ во должина од 1.126
Македонија

Пуштање во употреба на втората делница од булеварот „Борис Трајковски“

А1он
Втората делница од булеварот „Борис Трајковски“, поранешна улица „Првомајска“, на потегот од крстосницата со булеварот „Србија“ до влезот во поранешната фабрика „Стакларница“, денеска ќе биде
Македонија

Доделени нови 50 решенија за легализација во Кисела Вода

А1он
Во општина Кисела Вода денеска беа доделени нови 50 решенија за утврдување на правен статус на бесправно изградени објекти. Од вкупно 11.871 поденсено барање за
Македонија

Кисела Вода го одбележа Светскиот ден на здравјето

А1он
Со реализирање на бесплатни превентивни лекарски прегледи, Општина Кисела Вода и Институтот за јавно здравје на Република Македонија, денеска во паркот „Шопен” го одбележаа 7-ми