debar

Македонија

Приведен дебранец поради сомнение дека предизвикал пожар

А1он
Приведен е Б.М.(60) од Дебар, поради сомнение дека предизвикал пожар. Тој бил затекнат кај опожарена нива во село Бомово. МВР информира дека вчера околу 18.30
Македонија

Прилепчанка глумела бајачка во Дебар, зела златен накит и не го вратила

А1он
37-годишна измамничка од Прилеп се претставила како бајачка пред жена во Дебар, која успеала да ја убеди да ѝ даде златен накит. Накитот требало да
Македонија

До крајот на 2023 година треба да биде завршен патот Извор – Гарски Мост

А1он
Завршена е рехабилитацијата на патот од Дебар до албанската граница. Во овој период се работеше и на физибилити студијата, главната проектна документација се заврши, во
Македонија

Дебранец узурпирал земјиште во сопственост на ЕСМ

А1он
Дебарското одделение за внатрешни работи поднесе кривична пријава против жител на Дебар поради узурпација на земјиште покрај Дебарско Езеро. -Поради постоење основи на сомнение за
Македонија

Напаѓачи од гостиварско пукале во жител на Дебар, полицијата ги фати кај Ростуше

А1он
Тежок инцидент се случил вчеравечер кај џамијата Саат кула во Дебар, кога двајца напаѓачи пукале во 30-годишен жител и го раниле, а потоа избегале со
Македонија

Гурбетџија во Шведска измамен за заем од 25.000 евра, сограѓанин од Дебар требало да му врати 35.000

А1он
54-годишен иселеник во Шведска по потекло од Дебар пријавил свој сограѓанин во полиција, тврдејќи дека бил измамен за 25.000 евра кои му ги позајмил во
Македонија

Тешка сообраќајна несреќа на патот за Дебар – скопјанец загина, тројца се повредени

А1он
Возач на патнички автомобил го загуби животот во сообраќајна несреќа на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар, додека три лица, кои биле сопатници во возилото со тешки