tunel

Економија

Македонија и Косово заеднички ќе го градат тунелот на новиот патен правец Тетово-Призрен

Орце Костов
Заменик министерот за транспорт и врски, Беким Реџепи и министерот за животна средина, просторно планирање и инфраструктура на Република Косово, Либурн Алиу, го потпишаа Договорот
Свет

(ВИДЕО) Индиските работници по повеќе од 17 дена се извлекоа од урнатиот тунел

А1он
Индиските спасувачки служби ги ослободија сите 41 градежни работници кои беа заробени во урнат тунел на Хималаите повеќе од 17 дена. Hats off to the
Регион

Срби го копале тунелот до судот во Подгорица, им помагале Црногорци

А1он
Тунелот до депото на Вишиот суд во Подгорица го ископаа претежно државјани на Србија, кои се идентификувани, а имаа и помошници од Црна Гора, изјави
Регион

Идентификувани се сите кои копаа тунел до зградата на Вишиот суд во Подгорица

А1он
Министерот за внатрешни работи на Црна Гора, Филип Аџиќ изјави дека се идентификувани речиси сите лица кои учествувале во копањето на тунелот до зградата на
Регион

Откриен тунел под зградата на судот во Подгорица: Копан е со месеци, води до стан во близина

А1он
Под зградата на Вишиот суд во Подгорица откриен е тунел кој води до стан лоциран спроти зградата на судот. Министерот за внатрешни работи Филип Аџиќ
Видео Македонија СКЕН

(ВИДЕО) A1он во Идризово: Бегствo од затворот – Тунелот пропадна, но не и обидите

Анита Петровска Рајковиќ
Желбата за слобода поголема од сите ѕидини, решетки, кучиња, камери на секое ќоше, затворски полицајци кои патролираат. Затворениците на долгогодишни затворски казни со филмски сценарија
Свет

Патници со часови останале заробени во тунелот под Ла Манш, откако се расипал возот

А1он
Десетици луѓе останаа заробени во тунелот под Ла Манш откако се расипал возот кој сообраќал од Кале во Франција до Фокстон во Велика Британија, јавува
Свет

ВИДЕО: Кина го пушти во употреба тунелот на највисока надморска височина во светот

А1он
Кина го најави отворањето на тунелот на највисока надморска височина за автопат во светот, кој се наоѓа на над 4.750 метри надморска височина во југозападниот