nastavnik

Македонија

Домашен притвор за родителот што натепа наставничка и ученик во Битола

Домашен притвор за родителот од Битола, кој во училница за време на настава натепа ученик и наставничка. Инцидентот се случи во ОУ „Даме Груев“ Битола,
Македонија

МОН ветува – ниту еден наставник нема да биде отпуштен, ниту ќе добива помала плата

А1он
Ниту еден наставник нема да биде отпуштен од работа, ниту пак ќе добива помала плата поради интеграцијата на предмети која е предвидена со реформирањето, вети
Македонија

Наставник од Скопје истепа малолетник во училиште на Бит Пазар

А1он
38-годишниот А.Н. од Скопје синоќа пријави во полиција дека ден претходно, околу осум часот во основно училиште на подрачјето на Бит Пазар неговиот малолетен син
Македонија

Наставник претепал ученик во Тетово

А1он
43 годишен наставник од средно училиште во Tетово доби кривична пријава за инцидентот кој се случи во декември кога наставникот беше пријавен во полиција за