ucenicka

Регион

Во Бугарија: Ученичка падна од вториот кат во училиште

А1он
Ученичка од шесто одделение во основно училиште во Хасково, Бугарија, падна од вториот кат, соопшти полицијата. Таа паднала од прозорецот на бетонот во дворот. Несреќата
Македонија

МОН го осуди фрлањето на ученичката од прозорец во основно училиште

Министерството за образование и наука и општина Аеродром попладнево преку соопштенија го осудија случајот со фрлањето на ученичка од прозорец од страна на нејзините соученици