Наставничка од Кичево истепала ученик

Од:

Полицијата од Кичево започна истрага откако било пријавено дека наставничка истепала ученик.

Од МВР велат дека вчера во 15.20 часот, С.И.(40) од Кичево пријавил дека неговиот малолетен син, ученик во едно основно училиште во Кичево, бил физички нападнат од неговата класна раководителка.

Во врска со случајот од полицијата велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

МОН ветува – ниту еден наставник нема да биде отпуштен, ниту ќе добива помала плата

А1он

По магистралата Кичево-Гостивар сообраќајот се одвива забавено

Невреме со дожд и град и во кичевскиот регион

Маж од Кичево ја истепа сопругата и малолетниот внук

Горан Наумовски

Наставник од Скопје истепа малолетник во училиште на Бит Пазар

Дехари да прави прослави за сите граѓани во Кичево, не го избрале само Албанците, порача премиерот

Орце Костов