Наставник од Скопје истепа малолетник во училиште на Бит Пазар

Од:

38-годишниот А.Н. од Скопје синоќа пријави во полиција дека ден претходно, околу осум часот во основно училиште на подрачјето на Бит Пазар неговиот малолетен син бил физички нападнат од наставникот А.И.

Од МВР велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Пријавен обид за грабнување деца од училиште во Карбинци

Анита Петровска Рајковиќ

Исчезна 14-годишна девојка на пат кон училиште во Скопје: Мајката со апел за помош

Орце Костов

Ученици од Гази Баба за излет до паркот во Гази Баба платиле по 250 денари за автобус: Колку чини една школска екскурзија

Орце Костов

(ВИДЕО) Специјалци упаднаа во училиште во Хамбург, се трага по вооружени ученици

Горан Наумовски

Осмооделенка со нож дојде во училиште во Чачак: „Братот и го фрлија во канта, таа дојде да се одмазди“

МОН ветува – ниту еден наставник нема да биде отпуштен, ниту ќе добива помала плата

А1он