Домашен притвор за родителот што натепа наставничка и ученик во Битола

Од:

Домашен притвор за родителот од Битола, кој во училница за време на настава натепа ученик и наставничка.

Инцидентот се случи во ОУ „Даме Груев“ Битола, каде што, според полицијата, двајца родители физички нападнале соученик на нивното дете и наставничка додека одржувала час.

Причината за ваквото насилство бил нетрпеливиот однос меѓу две деца.

„На 15.05.2024 во СВР Битола, Р.М.(48) од Битола пријавил дека за време на настава во основно училиште во Битола, неговиот малолетен син бил физички нападнат од Р.Л. и Н.Л., родители на негов соученик.“, велат од СВР Битола.

Од СВР Битола потврдуваат и дека на „родителот Р.Л. му е одреден домашен притвор од 8 дена, и не смее да го напушта својот дом“.

Би можело да ве интересира

Градоначалникот на Битола бара Обвинителството да ги истражи пријавите за каснувања од бездомни кучиња

1408 стари пушки пронајдени во близина на поранешниот гарнизон во Битола

Тешко повреден е возач во сообраќајка во Битола

Директор на ЈП „Пазари“ Битола склучил јавна набавка со фирма избришана од Централен регистар

А1он

Претреси во Битола, приведени двајца дилери, пронајдена дрога

А1он

Маж од Битола ја следел и ја вознемирувал сопругата со која се во бракоразводна постапка