mavrovo-debar

Македонија

Двајца повредени во судир на „Ауди“ и камион кај Скудриње, накај Дебар сега се вози без пречки

А1он
Двајца повредени е билансот од сообраќајната несреќа што попладнево се случи на регионалниот пат кај долнореканското село Скудриње. По извршениот увид, сообраќајот, кој се одвиваше
Македонија

Сообраќајка го закочи патот Маврово-Дебар – за камионите забрана, колите минуваат наизменично

А1он
Поради сообраќајна несреќа, од нешто по 14 часот, забранет е сообраќајот за тешки товарни моторни возила на регионалниот пат Маврово-Дебар, а наизменично се пропуштаат автомобилите,
Македонија

Забрана за сообраќај за тешки товарни возила на патот Маврово-Дебар

А1он
Поради интензивни врнежи од снег на патниот правец крак Маврово – Дебар во 16:25 часот е воведена забрана за сообраќај за тешки товарни возила, информираат
Македонија

Свлечиште на патниот правец Маврово – Дебар, сообраќајот во целосен прекин

А1он
Од Авто-мото сојузот на Македонија информираат дека од 14 часот и 40 минути, поради свлечиште на патниот правец Маврово – Дебар, во близина на манстирот