Сообраќајка го закочи патот Маврово-Дебар – за камионите забрана, колите минуваат наизменично

Од:

Поради сообраќајна несреќа, од нешто по 14 часот, забранет е сообраќајот за тешки товарни моторни возила на регионалниот пат Маврово-Дебар, а наизменично се пропуштаат автомобилите, информира АМСМ.

Сообраќајната несреќа се случила во близина на фабриката „Еуро Едил“ а во неа учествувале едно товарно и едно патничко моторно возило.

Би можело да ве интересира

Маж и жена – Молдавци во години, се превртеле со четирицикл во охридско, тешко се повредени

Жарко Настоски

Се поправа патот Куманово-Страцин, цел тим од министри и директори дојдоа на увид

Жарко Настоски

Нормализиран сообраќајот на автопатот Миладиновци – Штип

Ана Ололовска

Прекин на сообраќајот на автопат Миладиновци – Штип поради штрајк кај клучката Три Чешми

Ана Ололовска

Непречен сообраќај по суви коловози

Ана Ололовска

Сообраќајот се одвива непречено, по суви коловози

Ана Ололовска