Двајца повредени во судир на „Ауди“ и камион кај Скудриње, накај Дебар сега се вози без пречки

Од:

Двајца повредени е билансот од сообраќајната несреќа што попладнево се случи на регионалниот пат кај долнореканското село Скудриње. По извршениот увид, сообраќајот, кој се одвиваше забавено, е нормализиран и отворени се двата правци.

Од СВР Тетово информираат дека денеска околу 14 часот била пријавена сообраќајна несреќа на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар, во која учествувале:патничко миторно возило “ауди” со струшки регистарски ознаки управувано од В. Ц. (53) од Дебар и товарно моторно возило-влекач “даф” со скопски ознаки, што го управувал Ј.Д.(45) од Скопје. Во несреќата, возачот и две сопатнички во “аудито” се здобиле со повреди и пренесени се во дебарската болница за укажување на лекарска помош.

На местото на несреќата увид извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар. За време на увидот, во прекин беше сообраќајот за тешки моторни возила, а наизменично се пропуштаа автомобилите.

Би можело да ве интересира

Маж и жена – Молдавци во години, се превртеле со четирицикл во охридско, тешко се повредени

Жарко Настоски

Сообраќајка го закочи патот Маврово-Дебар – за камионите забрана, колите минуваат наизменично

Жарко Настоски

Мерки за претпазливост за возачот кој ја предизвика тешката сообраќајна несреќа во Кисела Вода

Катерина Павлова-Николовска

Тешко повреден велосипедист-тинејџер од Битола, 21-годишен возач го удрил со „Мерцедес“

Жарко Настоски

20-годишна девојка загина на автопатот Миладиновци-Штип, загубила контрола врз колата

Жарко Настоски

Возач-тетовец удрил жена на Партизанска и избегал, ама полицијата го фатила

Жарко Настоски