Свет

Русија: Американски разузнавачки агенти се директно вклучени во експлозиите на Северен тек

А1он
Амбасадата на Русија во САД соопшти дека Вашингтон се обидува да ги минимизира штетните информации за наводната вмешаност на нејзините разузнавачки служби во минатогодишните експлозии
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: На криминалот на ДУИ и СДС нема крај, испумпани нови 2.4 милиони евра, за косење на трева и сечење на дрвја

А1он
„Директорот на ЈП Државни патишта од ДУИ, Ејуп Рустеми, склучил договор за тендер со фирма од Кичево за косење на трева, кастрење на гранки и
Македонија

СДСМ: Мицкоски преку Ковачки води анти-НАТО хајка против министерката Петровска

А1он
„Христијан Мицкоски, очаен и фрустриран што државата предводена од СДСМ оди напред, преку дезертерот Драган Ковачки води анти-НАТО хајка против министерката за одбрана Славјанка Петровска“,
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Хациендата дивоградба го вознемири Груби, дали тој лично стои зад овој нов криминал?!

А1он
„Секој ден излегуваат нови и нови скандали за Артан Груби. Затоа е толку нервозен. Не му помагаат веќе ни киселите насмевки, ни ширењето лаги“, велат
Економија

СДСМ: Мерките даваат резултат, цените се намалуваат, растат плати и пензии

А1он
„Мерките и политиките на СДСМ за заштита и унапредување на стандардот на граѓаните во време на светска економска криза даваат резултати, се намалуваат цените, а
Свет

Бајден: Загрижен сум поради можноста Русија да испрати нуклеарно оружје во Белорусија

А1он
Американскиот претседател Џо Бајден вчера изјави дека е загрижен поради можноста Русија да испрати тактичко нуклеарно оружје во Белорусија. „Тие сè уште не го направиле
Свет

Американски суд: Пенс мора да сведочи за неговите разговори со Трамп

А1он
Федерален судија одлучи дека поранешниот американски потпретседател Мајк Пенс мора да сведочи пред големата порота за разговорите што ги имал со поранешниот претседател Доналд Трамп
Свет

Русија започна големи воени вежби, вклучени се повеќе од 3000 луѓе

А1он
Стратешките ракетни сили на Русија започнаа планирани вежби во кои се вклучени мобилните нуклеарни интерконтинентални балистички ракетни системи Yars, соопшти руското Министерство за одбрана. „Вкупно