Град Скопје доделува парична помош на семејствата на настраданите во пожарот во Тетово

Од:

Советот на Град Скопје одлучи да им даде парична помош на семејствата на настраданите од пожарот во модуларата болница во Тетово.

Притоа, како соопштија градските власти, за секое загинато лице на семејство, ќе се додели парична помош од 100.000 денари во нето износ.

На оваа последна седница на овој состав на Советот на Град Скопје, градоначалникот Петре Шилегов им се заблагодари на сите советници за добрата соработка во изминатите четири години.

Би можело да ве интересира

СДСМ: Трајко Славески не закажува вонредна седница на Советот на Град Скопје за помош на семејствата на настраданите во автобуската несреќа

А1он

(ВИДЕО) Јанчева: Поднесовме иницијатива за вонредна седница на Советот на Град Скопје за помош за настраданите во несреќата во Бугарија

А1он

Град Скопје ќе додели парична помош за семејствата на загинатите во автобуската несреќа

Катерина Павлова-Николовска

Арсовска: Најмалку еднаш месечно ќе се состанува Координативното тело на градоначалници на Град Скопје

Ана Ололовска

Бочварски: Во буџетот се предвидени пари за Брзиот автобуски превоз во Скопје, Арсовска да ја преиспита одлуката за откажување на проектот

Катерина Павлова-Николовска

Ботаничката градина да биде обележје на Скопје – одбележан јубилејот 70 години постоење

А1он