dukjandzik

Македонија

Дали Муареми бил уапсен во Дубаи, па пуштен на слобода – Официјални информации се уште нема

Александар Тодески
Нема ниту една официјална информација дали водачот на криминалната група Дуќанџиќ од Грчец, Шеваљ Муареми бил уапсен во Дубаи, па пуштен на слобода поради немање
Македонија

Потпишани барањата за екстрадиција на Шеваљ Муареми и Мухамед Чајани од Дубаи

А1он
Министерот за правда Кренар Лога ги потпиша барањата за екстрадиција на Шеваљ Муареми и Мухамед Чајани, информираат денеска од Министерството за правда. Како што појаснуваат
Македонија

МВР го бара шефот на „Дуќанџик“, Шеваљ Муареми со меѓународна потерница

А1он
Министерството за внатрешни работи на својата веб страница објави меѓународна потерница по Шеваљ Муареми. „Муареми Шеваљ, татко Азби мајка Азбије, род.18.11.1977 год. во Скопје, живее