ubistva

Видео Свет СКЕН

„Скен“: Мистериозна смрт, убиени жени и деца, самоубиства – 10 руски тајкуни починаа годинава

Анита Петровска Рајковиќ
Над 10 руски олигарси починаа од почетокот на 2022 година. Повеќето од нив богатството го стекнаа со нафта и гас. Меѓу починатите под мистериозни околности
Македонија

Полицијата работи, но за пет убиства од минатите три години во Скопје сторителите не се откриени

Кристијан Ландов
Пет убиства се нерасчистени во Скопје, од вкупно 24 кои се случија во изминативе три години. Полицијата трага, но не успева да ги најде сторителите.
Свет

Избори во Мексико: Во кампањата нападнати 500 политичари, убиени 32-ца кандидати

А1он
Најмалку 80 политичари се убиени за време на изборната кампања во Мексико, од кои 32 беа кандидати за некоја функција, а притоа биле регистрирани вкупно
Свет

ВИДЕО: „Зависен сум од секс“, рекол пукачот од Атланта кога го прашале зошто уби осум луѓе

А1он
Човекот осомничен за убиствата на осум луѓе вчеравечер во неколку спа центри и салони за масажа во околината на американскиот град Атланта наводно признало дека
Свет

ВИДЕО: Медицинска сестра од Британија обвинета дека убила осум новороденчиња

А1он
Полицијата во Велика Британија уапсила медицинска сестра која е обвинета дека убила осум новороденчиња во болницата каде работела. 30-годишната жена по име Луси Летби е
Свет

Уапсен сериски убиец во Барселона кој до смрт претепа тројца бездомници

А1он
Осомничен сериски убиец за кого се верува дека убил најмалку тројца бездомници во Барселона е задржан во притвор, обвинет дека шетал по пустите улици на
Свет

Безбедносните сили во Нигерија убиле 18 луѓе за да го спречат ширењето на Ковид-19

А1он
Нигериските безбедносни служби убиле 18 лица како мерка за спречување на ширење на коронавирусот, бројка која е поголема и од смртните случаи од Ковид-19 во
Свет

Ирак: Од почетокот на бунтот досега убиени речиси 550 луѓе, повредени околу 30.000

А1он
Вкупно 543 Ирачани се убиени од 1 октомври, кога почна бунтот на народот, обележан со насилство, репресија и кампања на киднапирања и убиства, објави вечерва