ubistva

Македонија

Советник во Шуто Оризари од Алијансата за Албанците дел од криминалната група на Шеваљ Муареми

Советникот во Шуто Оризари од Алијансата за Албанците, Севдаир Азири е дел од меѓународната криминална група на чие чело бил Шеваљ Муареми е помеѓу шестмината
Македонија

(ВИДЕО) Криминална група вршела убиства и набавувала кокаин од Латинска Америка – Спасовски вели: Ќе се зачудите кој се е вмешан

Александар Тодески
Во текот на денот ќе бидат поднесени кривични пријави против 16 лица кои учествувале во меѓународна организирана криминална група со седиште во Македонија, кажа министерот
Македонија

Убиено девојче, пукање во трговски, криминал, корупција – што ги полнеше полициските билтени во 2023

Анита Петровска Рајковиќ
Девојче киднапирано, па убиено. Мафијашки престрелки во трговски центар сред бел ден, пресметки и ликвидации на подземјето, апсења за детска порнографија, корупција и прикривање данок,
Видео Свет СКЕН

„Скен“: Мистериозна смрт, убиени жени и деца, самоубиства – 10 руски тајкуни починаа годинава

Анита Петровска Рајковиќ
Над 10 руски олигарси починаа од почетокот на 2022 година. Повеќето од нив богатството го стекнаа со нафта и гас. Меѓу починатите под мистериозни околности
Македонија

Полицијата работи, но за пет убиства од минатите три години во Скопје сторителите не се откриени

Кристијан Ландов
Пет убиства се нерасчистени во Скопје, од вкупно 24 кои се случија во изминативе три години. Полицијата трага, но не успева да ги најде сторителите.
Свет

Избори во Мексико: Во кампањата нападнати 500 политичари, убиени 32-ца кандидати

А1он
Најмалку 80 политичари се убиени за време на изборната кампања во Мексико, од кои 32 беа кандидати за некоја функција, а притоа биле регистрирани вкупно