pensilvanija

Свет

Десет лица, меѓу кои и три мали деца, загинаа во пожар во куќа во Пенсилванија

А1он
Десет лица, меѓу кои три мали деца, вчераутро загинале во пожар во куќа во руралните делови на источна Пенсилванија, соопшти државната полиција. Британските медиуми пренесуваат
Свет

Мајка и ќерка обвинети за убиство на петмина роднини во Пенсилванија

А1он
45-годишната мајка Шана Декри и нејзината 19-годишна ќерка Доминик се обвинети за убиство на петмина родинини со кои живееле во ист стан во Пенсилванија, САД.