masakr

Свет

Масакр во градинка во Тајланд: Најмалку 34 загинати, меѓу кои и деца

А1он
Најмалку 34 лица се убиени во масовно пукање во североисточна тајландска провинција, изјави портпаролот на полицијата. „Има најмалку 20 мртви, но информациите се уште пристигнуваат“,
Свет

Осомничениот за масакрот во Канада е пронајден мртов, по брат му уште се трага

А1он
Канадската полиција во понеделникот пронајде мртов еден од осомничените за масовниот масакр со нож во кој во неделата беа убиени десет лица, додека другиот осомничен,
Свет

„Напаѓачите оделе од врата до врата и ги боделе локалните жители“: Нови детали од масакрот во Канада

А1он
Можен мотив за крвопролевањето во Канада е дрогата, предложи началникот на полицијата Боби Камерон од домородната заедница каде што се случи нападот. Полицијата не соопштува
Свет

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Подмолно и варварски, Талибанците масакрираа војници кои се предаваат

А1он
Нови, досега неприкажани снимки од убиствата на 22 авганистански специјалци кои ги извршија талибанците минатиот месец, беа објавени од американската телевизиска мрежа Си-ен-ен, а на
Регион

Загрепскиот шесткратен убиец извршил самоубиство, соопшти полицијата

А1он
Загрепската полиција соопшти утрово дека шесткратниот убиец на лица од едно семејство извршил самоубиство. – За време на потрагата беше лоциран во Брезовица. При обидот
Регион

ВИДЕО: Во Загреб убиено цело семејство, преживеало само седуммесечно бебе

А1он
Загреб веќе со часови е под блокада по убиства во населбата Кајзерица, каде, според локални медиуми, убиени се шест членови од едно семејство, а полицијата