Татко ја силувал својата малолетна ќерка

Од:

Маж ја силувал својата малолетна ќерка, а за случајот пријавила мајката на девојчето, информираат од Министерството за внатрешни работи.

dobivaj vesti na viber

„На 15.02.2022 во 13.15 часот во СВР Скопје, 49-годишна жена од Скопје пријавила дека дознала од својата малолетна ќерка дека нејзиниот татко Љ.Г. (поранешен сопруг на 49- годишната жена) извршил обљуба над неа. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

Приведено лице за издржување на казна затвор

Ана Ололовска

Приведено лице од гостиварско за издржување на затворска казна

Ана Ололовска

Лишен од слобода разбојник во Кочани, одземеното вратено на сопственикот

Ана Ололовска

Лишени од слобода крадци во Скопје, одземеното вратено на оштетениот

Ана Ололовска

Пронајдени дрога и пиштол, лишен од слобода дилер

Ана Ололовска

Приведен дилер, пронајдена дрога во Скопје

Ана Ололовска