pedofil

Македонија

Педофил Македонец фатен во мрежата на виртуелното девојче Свити

А1он
Холандскиот огранок на меѓународната организација за заштита на правата на детето „Земја луѓе“, соопшти дека претставувајќи се на интернет како десетгодишно девојче од Филипини, под
Свет

„Тер дез хом“: Сексуалните акти со деца преку веб камери добиваат големи размери

А1он
Плаќањето деца да учествуваат во сексуални акти преку веб камери добива големи размери, предупреди холандската фондација за заштита на правата на децата „Тер дез хом“. Доколку наскоро
Македонија

Манијак се самозадоволувал пред малолетнички на автобуска

А1он
Кривична пријава заработи битолчанец кој се самозадоволувал пред малолетни девојчиња. Според информациите од МВР, 39-годишниот Ј.Т. во јануари и февруари годинава, повеќепати се самозадоволувал во
Македонија

Педофил од Македонија баран со потерница уапсен во Швајцарија

А1он
Уапсен македонски државјанин во Швајцарија кој е баран со меѓународна потерница за педофилија. Македонецот (24) бил уапсен на швајцарско-германската граница. Засега останува непознат неговиот идентитет,
Македонија

Ристовски згрозен и бара максимални казни за педофилите

А1он
Кривопаланчанец си ја силувал внуката. Пред неколку дена манијак од Охрид пипкал малолетнички, па им го покажал половиот орган. Министерот за труд и социјална политика,