penzioner

Македонија

Полицијата со детали за сообраќајката во која загина 77-годишен пензионер од Неготино

А1он
Пензионерот што загина одејќи на протест имал 77 години, СВР Велес попладнево излезе со детали за сообраќајката. – Денеска околу 9.50 часот во СВР Велес
Македонија

Загина пензионер од Неготино на автопатот кај Катланово кој одел на протест во Скопје

А1он
Загина пензионер од Неготино на автопатот кон Скопје, кога пензионери застанале на пауза одејќи на протест во главниот град. Оваа информација ја потврди за МИА,
Магазин

Пензионер завршил во затвор бидејќи 7.000 пати повикал полиција и брза помош

А1он
Пензионерот Роџер Џексон од Велика Британија заврши во затвор откако се јавил на 911 и полицијата повеќе од 7.000 пати. Полициската станица во Сасекс и
Македонија

Царовска: Поголема социјална заштита на повозрасните лица дома, наместо „гетоизација“ во старски или пензионерски домови

А1он
Моделот на управување со пензионерските домови ќе се менува со цел да се понудат посовремените модели на заштита на највозрасните лица, најави министерката за труд